Pleťové masky dokážou bojovat s příznaky stárnutí: vrásky, rozšířené póry, otoky a nažloutlá barva pleti. Procedury lze provádět doma pomocí zeleniny, ovoce, medu, jílu a dalších dostupných surovin.
Masky proti vráskám: pomoc přírody
Masky jsou důležitou položkou v programu péče o pleť. Doma můžete použít hotové přípravky, ale je mnohem jednodušší připravit si směsi živin sami. Procedura se provádí 1-2krát týdně nebo kurzy 5-7 masek každý druhý den, po které následuje přestávka. Složení se volí v závislosti na stavu a typu pleti.
Při aplikaci masky se živiny a zvlhčující látky dostávají do horních vrstev epidermis. Ovocné kyseliny podporují obnovu, regeneraci buněk a exfoliaci odumřelých částic. Pleť se stává hladší a jasnější. Lecitin a přírodní oleje vyživují, obnovují elasticitu, vyhlazují reliéf. Přírodní liftingové komponenty snižují otoky, odstraňují ptózu související s věkem, zjemňují hluboké záhyby. Neustálé pečující postupy pomáhají pleti nestárnout, udržovat její tón a příjemný vzhled.
Aby byly masky účinnější, kombinují se s peelingy, každodenní hydratací a trvalou ochranou proti slunci.
Účinek masky je patrný ihned po smytí kompozice. Nevydrží však dlouho, svěží vzhled si obličej zachová 12-24 hodin, v některých případech i méně. Masky však mají kumulativní účinek, po několika procedurách se stav pokožky výrazně zlepšuje.
Kompozice je distribuována po obličeji štětcem vyrobeným ze syntetických vláken.
Domácí masky a tělové zábaly jsou schopné:
- hladké jemné vrásky;
- normalizovat metabolismus vody a lipidů;
- obnovit ztracený tón pleti;
- utáhněte ovál obličeje, obnovte jasnost rysů;
- odstranit otoky a otoky;
- zlepšit pleť;
- učinit pokožku pružnou a elastickou.
Při výběru postupů je třeba vzít v úvahu i kontraindikace. Některé složky mohou vyvolat podráždění, je lepší provést test před postupem. Malé množství směsi se aplikuje na vnitřní stranu zápěstí. Pokud není pozorováno svědění a vyrážka, lze masku bezpečně aplikovat na obličej.
Pro masky vybírejte produkty, které vždy najdete v lednici nebo kuchyňské skříni. Některé komponenty lze zakoupit v lékárně nebo kosmetice, jsou levné, ale vysoce účinné.
Pro domácí ošetření k odstranění vrásek nejčastěji používejte:
- rafinované rostlinné oleje (mandlový, olivový, sójový, broskev, hroznová semena, slunečnice);
- éterické oleje;
- pyré a šťávy ze zeleniny, bobulovin a ovoce;
- kosmetická hlína;
- Mořská řasa;
- med, propolis a další včelí produkty;
- mléko, kefír, jogurt;
- vaječný bílek a žloutek;
- chlebové droždí;
- odvary z bylin;
- ovesné vločky.
Pravidla pro postup
Nejprve musíte odstranit make-up a umýt obličej pěnou nebo měkkým gelem. Pro hlubší čištění můžete použít exfoliant: hotový peeling s ovocnými kyselinami nebo scrub na bázi cukru, soli, kávové sedliny. Toto ošetření způsobí, že pleť bude vnímavější, výživné složky masky proniknou hlouběji a působí efektivněji. Vlasy by měly být skryty pod čepicí nebo elastickým obvazem.
Maska se připravuje bezprostředně před aplikací. Při delším skladování se stává méně užitečným. Komponenty by měly mít pokojovou teplotu, některé produkty se doporučuje před smícháním zahřát ve vodní lázni.
Pro dosažení optimálního účinku se doporučuje receptury střídat.
Směs se po pokožce rozetře konečky prstů, vatovým tamponem nebo speciálním plochým štětcem ze syntetických vláken. Maska by se neměla nanášet na oblast kolem očí a rtů. Na problémové oblasti (čelo, lícní kosti) můžete nanést další vrstvu směsi. Aby polotekutá hmota nesklouzla z pokožky, po nanesení masky se doporučuje lehnout a relaxovat. Oči se zavírají bavlněnými tampony namočenými ve studeném heřmánkovém čaji nebo silném černém čaji.
Procedura trvá 10-20 minut. Poté se zbytky masky odstraní vlhčenými ubrousky nebo vatovými tampony, obličej se důkladně opláchne nejprve teplou a poté studenou vodou. Na závěr je užitečné otřít obličej ledem připraveným z odvaru bylin: heřmánek, máta, šalvěj.
Ovocné masky bohaté na přírodní kyseliny pomohou zbavit se vrásek.
Masky z prvních změn souvisejících s věkem
Sloučeniny na bázi kosmetického jílu mají vynikající utahovací účinek: bílá, zelená nebo modrá. Redukují rozšířené póry, pleť je hladší a hustší, zpevňují ovál obličeje, rysy jsou jasnější. Čtvrtina šálku mléka se zahřeje a smíchá se 2 polévkovými lžícemi. l kaolin. Pokud je pokožka mastná, používá se místo mléka minerální voda. Směs se důkladně rozemele, aby v ní nezůstaly hrudky. Maska se nanese na obličej a krk a udržuje se 15-20 minut, poté se smyje teplou vodou.
Přesušenou pleť s jemnými vráskami zachrání teplé olejové zábaly. Čtvrtina šálku rafinovaného rostlinného oleje se zahřívá ve vodní lázni. Současně se silný čaj vaří v samostatné nádobě, filtruje a ochladí. Gázový ubrousek se ponoří do teplého oleje, lehce se vymačká a přiloží na obličej. Na obličej se na 5 minut přiloží olejový obklad, poté se odstraní, pleť se otře silným čajem a obklad se znovu přiloží. Po 5 minutách se pokožka opět potírá čajovým odvarem. Po takovém postupu není nutné umýt.
Jednoduchý a účinný recept na omlazení pleti: maska z čerstvé šťávy z aloe. Rychle osvěžuje pokožku, obnovuje ji po opalování, odstraňuje jemné vrásky a záhyby, snižuje otoky. Velký list se rozdrtí v mixéru, šťáva se vymačká přes tenkou vrstvu. Bavlněná látka s otvory pro oči a ústa se namočí do šťávy a přiloží na obličej po dobu 10 minut. Po zákroku je užitečné otřít obličej ledem.
S přesušenou pletí si poradí vaječně-medová maska. Žloutek se rozetře se 3 kapkami oleje ze sladkého pomeranče, 1 lžička. mandlový olej a stejné množství tekutého medu. Směs je důkladně poražena a přidejte 1 polévkovou lžíci. l. drcené ovesné vločky. Vaječná směs se nanáší nejen na obličej, ale také na krk a dekolt. Po 15 minutách se zbytky odstraní vlhkým vatovým tamponem.
Velmi užitečné jsou masky z čerstvého ovoce. Zralý banán nebo broskev se rozdrtí do stavu pyré v kombinaci s 1 lžičkou. rostlinný olej a stejné množství pomerančové šťávy. Směs se aplikuje po dobu 15 minut. Maska osvěží obličej, vyhlazuje jemné vrásky a redukuje póry.
Aby maska fungovala, musíte po aplikaci zaujmout vodorovnou polohu a relaxovat.
Jak se zbavit hlubokých vrásek: osvědčené recepty
Maska na řasy je vhodná pro vyhlazení znatelných vrásek a záhybů. Suchý prášek z řasy (3 polévkové lžíce) Nalijte 5 polévkových lžic. l. vařící vodou a necháme nabobtnat. Po 10 minutách se k řasám přidá 1 lžička. tekutý med a 3 kapky olejového roztoku vitamínů A a E. Směs se dobře promíchá a rozetře na pokožku obličeje a krku, po 25 minutách se zbytek smyje teplou vodou.
Směsi na bázi vaječného bílku mají dobrý stahovací účinek. Napínají pokožku, redukují póry, dělají obličej ovál jasnějším. Protein se šlehá a spojuje se 1 s. l. citronovou nebo pomerančovou šťávou a naneste na pokožku. Maska se nejlépe používá jako expresní prostředek, při častém používání může vysušovat obličej.
Kvasnicové masky jsou užitečné pro pomalou, tónovanou a vrásčitou pokožku. Malý kousek čerstvého droždí se nalije teplým mlékem do stavu tekuté kaše. Směs se nanese štětcem na obličej a krk. Po 20 minutách se maska smyje teplou vodou.